0

Ч елси взе комфортна, но и много важна за тима победа с 2:0 над гостуващия Борнемут в мач от 17-ия коледен кръг във Висшата лига на Англия.

Попаденията на “сините” паднаха още преди да е изтекъл половин час игра и бяха дело на Кай Хаверц в 16-ата минута и Мейсън Маунт в 24-ата.

Домакините вкараха и трето попадение в края на първата част, но то бе отменено от съдията поради нарушение.

Това бе важна победа за тима на Греъм Потър, тъй като неговите подопечни нямаха успех в последните си пет двубоя в първенството преди паузата за Мондиал 2022.

Със спечелените три точки Челси вече е осми в класирането, изравнявайки се с Брайтън, който е седми. Двата тима са с по 24 точки. Борнемут продължава да е 14-и с 16 точки.