0

Ч елси стигна до изключително ценен успех в борбата си за по-челни места в крайното класиране на Висшата лига. Това се случи, след като „сините“ от Лондон победиха след обрат Кристъл Палас с 3:1.

Големият герой за отбора на Маурисио Почетино беше Конър Галахър, след като той реализира двата гола за пълния обрат през второто полувреме (46 и 90+). Енцо Фернандес пък оформи крайния резултат на „Селхърст Парк“ малко след втория гол на Галахър.

За домакините от Кристъл Палас точен беше Джеферсон Лерма в 30-ата минута, след като колумбийският халф прониза по фантастичен начин Джордже Петрович.

Любопитен факт е, че това е 14-и пореден успех за Челси над този съперник във всички турнири.

Победата прати Челси на десетото място във временното класиране, като тимът вече е с 34 точки. Кристъл Палас остана 15-и с 24 точки след 24 изиграни мача.