0

Ч елси най-после се завърна на пътя на победите след успех над Кристъл Палас с 1:0. Победното попадение за тима на Греъм Потър вкара Кай Хаверц с глава в средата на второто полувреме след центриране на Хаким Зиеш.

Това бе едва първа победа за "сините" за 2023 година, но и 11-и пореден успех срещу лондонския съперник Кристъл Палас.

Челси успя да се изравни по точки в класирането с Ливърпул, но има и мач повече от "червените".

Преди срещата на “Стамфорд Бридж” почетоха Джанлука Виали, който почина миналата седмица.

На почивката на двубоя на феновете бе представено новото попълнение Михайло Мудрик. 22-годишният украинец пристига от Шахтьор (Донецк) за 100 милиона евро и подписа договор до 2031 г.

В другия мач Нюкасъл измъкна ценно 1:0 срещу Фулъм в самия край на редовното време. Домакините, които са в период на криза, оцеляха в 69-ата минута, когато голмайсторът на тима от Лондон Александър Митрович пропусна дузпа. Една минута преди края на редовното време Александър Исаак вкара победното попадение за "свраките", като бе точен с глава на празна врата.

Малко преди това Алан Сен-Максимен бе направил голям пропуск за Нюкасъл.

Благодарение на трите точки домакините изравниха Манчестър Юнайтед по голова разлика и все още са в курса за Шампионската лига. Фулъм пък запази шестата си позиция в подреждането.