0

Ч елси постигна втора победа от Летните серии на Висшата лига, които се играят в Съединените щати. Този път възпитаниците на Маурисио Почетино надвиха лондонските си съседи от Фулъм с 2:0 и по този начин спечелиха приятелския турнир.

„Сините“ поведоха в резултата в 20-ата минута, когато след центриране на Бен Чилуел от ъглов удар, Тиаго Силва засече топката с глава и я прати в мрежата на Бернд Лено.

Челси си свърши работата още до почивката. Новото многомилионно попълнение Кристофър Нкунку вкара гол в 41-ата минута, след като се разписа с левия крак, пращайки топката в центъра на вратата.

Секунди преди това вратарят на Фулъм спаси шут на Карни Чуквуемека.

По този начин Челси завършва Летните серии с 2 победи (срещу Фулъм и Брайтън) и 1 равенство (срещу Нюкасъл).