0

А поел Беер Шева и Черно море завършиха наравно 0:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Израелският тим беше символичен домакин на срещата, която се проведе в Ловеч заради военния конфликт в страната.

Варненци започнаха стъписано срещата, като съперникът им удари греда чрез Алон Тургеман още в първата минута. Постепенно играта се изравни, като в края на първата част Исмаил Иса пропусна да се разпише, останал сам срещу Офир Марсиано.

През второто полувреме "моряците" бяха по-добрият отбор, но отново Иса не успя да вкара, останал сам срещу вратаря. Апоел опита да затрудни Пламен Илиев с няколко удара от далечна дистанция, но стражът се справи.

Интересен факт е, че Йоан Стоянов игра срещу селекционера на националите Илиан Илиев, който не го повика за предходните двубои на „лъвовете“. Той започна като титуляр и остана на терена до 63-ата минута, когато бе заменен от Елиел Перец.

За Черно море това бе първи мач на европейската сцена след 9-годишно отсъствие.