0

М анчестър Юнайтед победи Лестър с 3:0 като домакин в мач от 24-тия кръг на Висшата лига. Футболистите водени от Ерик тен Хаг остават на трета позиция на 5 точки след лидера Арсенал, като имат и мач повече от „топчиите“. Лестър е 14-ти с 24 точки.

Влезлият в голова серия Маркъс Рашфорд изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата в 25-ата минута, след като получи отлична асистенция от Бруно Фернандеш.

Английският национал направи 2:0 в 56-ата минута, когато отново надигра Дани Уорд. Страничният съдия отсъди засада, но след справка с ВАР стана ясно, че такава няма.

След още само пет минути Санчо оформи крайното 3:0, а отново извеждащото подаване бе на Фернандеш.

В последните минути на срещата Ерик тен Хаг даде шанс на 17-годишния Коби Мейнуу, за когото това беше дебют във Висшата лига.

Мачове от 24-ия кръг в английската Висша лига:

Манчестър Юнайтед – Лестър – 3:0

по-късно днес:
Тотнъм - Уест Хям

от събота: Нюкасъл - Ливърпул - 0:2, Брентфорд - Кристъл Палас - 1:1, Брайтън - Фулъм - 0:1, Челси - Саутхемптън - 0:1, Евертън - Лийдс - 1:0, Нотингам Форест - Манчестър Сити - 1:1, Улвърхемптън - Борнмът - 0:1, Астън Вила - Арсенал - 2:4