0

Ц ървена звезда – Макаби Хайфа е първата двойка на следващия кръг в Шампионската лига – плейофите за класиране в груповата фаза. И двата отбора взеха победи с голям аванс в домакинските си мачове, съответно с 5:0 над Пюник и с 4:0 над Аполон от Кипър.

Звезда поведе още до почивката с 3:0 с две попадения на Осман Букари и едно на Кингс Кангва. През втората част Букари оформи своя хеттрик, а в края се разписа и младото крило Стефан Митрович. За Звезда в самия край червен картон получи Милан Родич.

Макаби Хайфа също направи важна крачка към плейофите в турнира, след като се наложи над кипърския Аполон с 4:0 у дома.

Матю Пейбернес си вкара автогол, благодарение на което Макаби поведе през първата част, а след почивката Али Мохамед на два пъти и Францди Пиеро направиха успеха на израелците категоричен.

Динамо Киев, който в предишния кръг отстрани Фенербахче, се наложи с 1:0 над друг силен противник – Щурм Грац. Мачът се игра в полския град Лодз, като единственото попадение за украинците вкара Олександър Караваев в средата на първото полувреме след асистенция на Владислав Дубинчак.

Ако се справи с австрийския тим, Динамо ще има далеч по-сложна задача на последното стъпало, където се очаква да се изправи срещу Бенфика.

Азербайджанският Карабах и шампионът на Унгария Ференцварош оставиха развръзката за реванша си идната седмица, като направиха 1:1 в Баку. Франк Боли откри резултата за унгарците още в 17-ата минута, но Овусу изравни за азерите още преди почивката.

Резултати от III предварителен кръг в Шампионската лига, първи мачове:

Цървена звезда – Пюник 5:0, Карабаг – Ференцварош 1:1, Будьо/Глимт – Жалгирис 5:0, Динамо Киев – Щурм Грац 1:0, Шериф Тираспол – Пилзен 1:2, Монако – ПСВ Айндховен 1:1, Бенфика – Мидтиланд 4:1, ЛУДОГОРЕЦ – Динамо Загреб 1:2, Санкт Гал – Рейнджърс 2:0.