0

Л евски допусна обрат и загуби с 1:2 срещу украинския футболен клуб Олександрия в мач от зимната подготовка на "сините" на турска земя. В първия тимът на Николай Костов дръпна с 2:0 срещу втородивизионния унгарски Вашаш, но отстъпи с 2:3.

Мачът днес започна с често срещана гледка от заключителни месеци на миналата година. Пламен Андреев излезе извън наказателното поле и овладя топката, но я загуби при контрапреса на украинците. Младежкият национал обаче се върна бързо и отрази последвалия удар.

Левски отговори светкавично чрез лявото крило Уелтън, който навърза трима защитници, влезе в наказателното поле и стреля, но топката мина над напречната греда. Патрик-Габриел Галчев, който ще замени Жереми Петрис на десния бек в титулярния състав, пък бе неточен от пряксвободен удар.

Левски поведе в 39-та минута, когато Евгени Смирний събори Келиан ван дер Каап в наказателното поле.

Рикардиньо бе точен от наказателния удар, но Олександрия изравни в 45-ата минута с точен удар на играч на украинците.

Олександрия направи пълен обрат в 62-та минута на срещата. Украинците организираха атака по дясното крило и се стигна до ниско центриране, засечено пред вратата от Денис Костишин. Той бе точен за крайното 2:1.

Левски - Олександрия - 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Рикардиньо 39-дузпа, 1:1 Артьом Шулянский 45, 1:2 Денис Костишин 62
състав на Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Асен Митков, Дарлан, Марин Петков, Асими Фадига, Уелтън и Рикардиньо.