0

Д ействащият шампион Сенегал отпадна в осминафиналите на Купата на африканските нации след загуба от домакина Кот д'Ивоар с 4:5 след изпълнение на дузпи.

Сенегал влезе като фаворит в двубоя и поведе в резултата още в четвъртата минута с гол на Хабиб Диало след подаване на Садио Мане. "Неукротимите лъвовете" вече докосваха следващата фаза, но бяха попарени от изравнителен гол на Франк Кесие от дузпа в 86-та минута.

В продълженията не паднаха повече голове и така се стигна до дузпи, при които Муса Ниахате направи единствената грешка за Сенегал, докато играчите на Кот д'Ивоар вкараха и петте си изпълнения.

По този начин домакините продължават напред, а за място на осминафиналите ще спорят с Кабо Верде, който победи Мавритания с 1:0 в другия мач от понеделник.