0

П АОК Солун и Кирил Десподов се класираха за четвъртфиналите в Лигата на конференциите. Гръцкият отбор победи с разгромното 5:1 у дома Динамо Загреб в мач-реванш от осминафиналната фаза и с общ резултат 5:3 продължава напред в третия по сила европейски клубен турнир.

Капитанът на българския национален отбор Десподов се появи в игра от пейката през второто полувреме, отличи се с асистенция за четвъртия гол, а малко по-късно изработи и дузпа в полза на ПАОК.

"Черно-белите" поведоха в резултата с 3:0 още преди почивката. Ганаецът Абдул Рахман Баба откри резултата в 27-ата минута, а шест минути след това Петър Сучич си отбеляза автогол.

Брендън Томас покачи на 3:0 три минути преди края на първата част.

Арбер Хожда върна един гол в полза на шампиона на Хърватия в 49-ата минута.

Кирил Десподов влезе на терена в 68-ата минута, заменяйки Тайсън, който асистира за третото попадение в двубоя.

Българският нападател подаде за попадение на Константинос Колиеракис в 73-ата минута на мача.

Три минути преди изтичане на редовното време Десподов беше съборен в наказателното поле от Йосип Мишич и Андрия Живкович от дузпа оформи крайното 5:1 в полза на тима от Солун.

ПАОК спечели осем от последните си 12 домакинства в евротурнирите, докато Динамо не е печелил мач в Гърция от 1977 година, пише БТА.