0

К апитанът на националния отбор Кирил Десподов се разписа при победата на гръцкия ПАОК като гост на шотландския Абърдийн с 3:2 в среща от третия кръг в група "G" на турнира Лига на конференциите.

Той смени Тайсън двайсетина минути преди края при 2:0 за шотландците, но успя да пришпори солунския тим до пълен обрат.

Домакините бяха повели с 2:0 след попадения на Боян Миовски в 50-ата и Данте Полвара в 58-ата минута.

С третия си пореден успех ПАОК събра 9 точки в челото на класирането, докато Абърдийн допусна втора загуба от трите си мача до момента и е трети с 1 точка, колкото има и четвъртият ХИК. Втори в подреждането към момента е Айнтрахт Франкфурт с 6 точки.

Десподов влезе от резервната скамейка в 73-ата минута на мача и секунди по-късно с първото си отиграване намали за 1:2 след контра на ПАОК и асистенция на  Константелиас, който му подаде на празна врата централно на линията на вратарското поле.

Виейриня в 84-ата с диагонален шут и неспасяем за вратаря на домакините рикошет и Щефан Шваб от дузпа в шестата минута на добавеното време оформиха крайното 3:2 за гостите от Солун на легендарния стадион „Питодри“, откъдето тръгна към "Олд Трафорд" и футболното безсмъртие сър Алекс Фъргюсън.

"Получи се фантастичен мач. Направихме голям обрат. Показахме дух и характер достоен за шампиони. Играл съм в много подобни срещи и знам какво значи да постигнеш такава победа", коментира след двубоя Десподов, който вече има 2 гола и 2 асистенции в 8 срещи с екипа на ПАОК след трансфера от Лудогорец в началото на септември.

В другия мач от групата германският Айнтрахт Франкфурт се наложи у дома над финландския ХИК Хелзинки с 6:0. Ерик Дина Ебимбе реализира на два пъти за домакините - в 12-ата и 89-ата мин., Робин Кох вкара за 2:0 в 27-ата минута, три минути по-късно Омар Мармуш покачи на 3:0, а бразилецът Тута се разписа в третата минута на добавеното време на първото полувреме за 4:0. Петият гол за Айнтрахт Франкфурт бе дело на Ели Скири в 55-ата минута.

Италианският Фиорентина постигна първа победа в група "F" след като надделя над сръбския Чукарички с 6:0 като домакин. Фиорентина заема първата позиция в класирането с 5 точки, колкото има и вторият Ференцварош. Аржентинецът Лукас Белтран се разписа на два пъти в рамките на четири минути - в 6-ата и 10-ата за аванс от 2:0 в полза на домакините от Флоренция.

Нанитамо Иконе бе точен за 3:0 в 29-ата минута, а в 65-ата Рикардо Сотил отбеляза четвъртия гол за италианския тим. Лукас Мартинес Куарта реализира за 5:0 в полза на Фиорентина в 73-ата минута, а в 83-ата Максим Лопес вкара за крайното 6:0.

Гостите останаха с човек по-малко в 38-ата минута, когато директен червен картон получи Лука Суботич.

В група "D" норвежият Будьо Глимт нанесе втора загуба на турския Бешикташ, побеждавайки го с 3:1, с което излезе на второ място във временното подреждане с 4 точки, колкото има и третият Лугано. Начело е ФК Брюж със 7 точки, а Бешикташ остава последен с едва 1 точка до момента.

Лига на конференциите, трети кръг в груповата фаза:

Група А:
Лил (Франция) - Слован (Словакия)                           - 2:1
Клаксвикар (Фарьорски острови) – Олимпия Любляна (Словения) - 3:0
Класиране: Лил - 7 точки, Слован Братислава - 6, Клаксвикар - 4, Олимпия (Любляна) - 0

Група В:
Гент (Белгия) - Брейдаблик (Исландия)             - 5:0
Макаби Тел Авив (Израел) - Зоря Луганск (Украйна) – отложен за 25 ноември
Класиране: Гент – 7 точки, Зоря Луганск - 4, Макаби (Тел Авив) - 3, Бредайблик - 0

Зрински (Босна и Херцеговина) - Легия (Полша) - 1:2
Класиране: Легия Варшава и Астън Вила по 6 точки, Зрински Мостар и АЗ Алкмар по 3

Спартак Търнава (Словакия) - Нордселанд (Дания) - 0:2
класиране: Фенербахче - 9 точки, Нордселанд - 6, Лудогорец – 3, Спартак Търнава - 0