0

В сряда вечерта защитникът на Порто Пепе стана най-възрастният футболист, играл във фазата на елиминациите на Шампионската лига, а крилото на Барса Ламин Ямал - най-младият в тази фаза на турнира, като разликата в годините между двамата е 24 години и 137 дни.

Роденият в Бразилия натурализиран португалец, чието пълно име е Кеплер Лаверан Лима Ферейра,  беше на терена пълни 90 минути при победата с 1:0 срещу Арсенал. В сряда вечерта той бе на 40 години и 360 дни.

Същата вечер пък крилото на Барселона Ламин Ямал, на възраст 16 години и 223 дни, стана в Неапол най-младият дебютант в историята на елиминациите в Шампионската лига.

Испанецът игра 80 минути при равенството 1:1 на тима като гост на Наполи. Този сезон Ямал има 5 гола и 7 асистенции в 35 мача за подмладяващия се тим на испанския шампион.