0

Ш ампионът Милан победи Салернитана с 2:1 като гост при подновяването на италианското първенство в Серия А. "Росонерите" спечелиха с голове на Рафаел Леао и Сандро Тонали в 16-ия кръг и се приближиха на 5 точки до лидера Наполи, който гостува на Интер в дербито на кръга.

Още в 10-а минута Милан поведе с гол на Леао, който получи пас от Тонали и с точен удар преодоля направилия дебют за Салернитана мексикански вратар Гийермо Очоа.

Пет минути по-късно Тонали направи 2:0 с добавка, след като преди това Очоа спаси първия му удар.

Милан продължи да доминира, но Оливие Жиру и Тео Ернандес пропуснаха да отбележат трети гол до почивката.

Жиру продължи да пропуска и след почивката. В 82-а минута Очоа демонстрира класата си с двойно спасяване след удари на Жиру и Де Кателаре, а в ответната атака Салернитана върна едно попадение. Ласана Кулибали центрира и Федерико Бонацоли засече отблизо топката в мрежата, но до края Милан не допусна ново попадение и си тръгна с трите точки от стадиона в Салерно.

Сампдория взе важна победа в битката за оставане в елита, след като надигра Сасуоло с 2:1 в другия ранен мач от кръга. Гостите от Генуа поведоха набързо с 2:0 в средата на първата част с голове на Маноло Габиадини и Томазо Ауджело, а Доменико Берарди върна едно попадение за Сасуоло от дузпа в 64-а минута.

Генуезците записаха втора победа за сезона и изместиха Кремонезе от 18-а позиция. Сасуоло е 15-и с 16 точки.

С два късни гола Аталанта измъкна точка при гостуването на Специя за равенството 2:2 в първия кръг от Серия А за новата година.

Специя започна силно и поведе с 2:0 до почивката, а през втората част попадение на тима за 3:0 бе отменено след намесата на ВАР.

Българският национал Петко Христов остана на пейката не взе участие, отбеляза БТА.

В 8-а минута Емануел Джаси откри резултата, а в 31-ата Мбала Нзола бе изведен сам срещу вратаря от бившия халф на Левски Мехди Бурабия и хладнокръвно прати топката за втори път в мрежата на Аталанта.

Гостите от Бергамо се втурнаха в атаки в края на мача и успяха да стигнат до точката. Датчанинът Расмус Хойлунд финтира защитник на домакините и през краката на вратаря върна един гол в 77-а минута.

В добавеното време на мача хърватският халф Марио Пашалич изравни за 2:2 с удар отблизо след центриране на Коопмейнерс.

Ремито остани Специя на 17-о място с 14 точки, а Аталанта е шести с 28 точки.

Торино и Верона завършиха 1:1 в друга среща от кръга. Милан Джурич изведе веронци в самия край на първото полувреме Алексей Миранчук донесе точка за торинци с изравнително попадение в 64-а минута.

Верона е на последното място в таблицата с 6 точки, а Торино запазва 9-ото място с 22 точки.

Срещи от 16-ия кръг на италианската Серия А:

Салернитана - Милан    1:2, Сасуоло - Сампдория    1:2, Специя - Аталанта      2:2, Торино - Верона        1:1 .

по-късно днес: Лече - Лацио, Рома - Болоня, Кремонезе - Ювентус, Фиорентина - Монца, Интер - Наполи, Удинезе - Емполи