0

М илан постигна класическа победа 3:0 у дома над останалия с 10 футболисти отбор на Лече и с 68 точки е втори в класирането на 9 от лидера и техен голям съперник Интер.

Това е седми пореден успех за "росонерите", дошъл след голове на Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао, но съдийството днес предизвика доста полемики.

Милан взе инициативата от първите минути и след една изпусната възможност, в 6-ата минута вече водеха с 1:0. Чуквуезе дриблира отдясно и се дръпна обратно към дъгата пред наказателното поле, където Пулишич с левачката оплете топката в мрежата.

Веднага след това вратарят на южняците Фалконе на два пъти трябваше да спасява удари на Пулишич и един на Чуквуезе.

Оливие Жиру увеличи преднината на 2:0 в 20-ата минута с малко случаен гол след центриране на Ясин Адли от корнер.

В последната минута на първата част Лече остана с 10 души, тъй като Никола Кръстович скочи с високо вдигнат крак и удари Чуквуезе в ребрата.

Изглеждаше случайно, но изключително нескопосано и опасно, затова реферът избра директен червен картон за черногорския нападател на гостите.

12 минути след началото на второто полувреме гостите протестираха срещу ново съдийско решение, което реално помогна за трети гол на Милан.

Понтус Алмквист падна в двубой рамо в рамо с Тео Ернандес, хвана се за главата, когато защитникът го прескочи.

Съдията не спря играта, Милан премина в контраатака и веднага вкара чрез Рафаел Леао след центриране на Адли.

Футболистите на Лече бяха бесни и президентът Саверио Стики Дамиани нахлу на трибуните, но ВАР не се намеси, тъй като нямаше нарушение.