0

М анчестър Сити постигна важен обрат от 0:1 до 3:1 у дома срещу Манчестър Юнайтед в дербито от 27-ия кръг във Висшата лига на Англия.

С два гола за шампионите през второто полувреме се отличи английският национал Фил Фоудън, а „гражданите“ доближиха само на точка от лидера Ливърпул.

Маркъс Рашфорд с шут от дистанция изненадващо даде аванс за 20-кратните шампиони на Англия още в осмата минута след асистенция на Бруно Фернандеш.

След това домакините успяха да наложат натиск, но пропуски преди почивката направиха Фоудън на два пъти, Родри и Ерлинг Халанд.
Изравняването падна в 56-ата мин., когато Фоудън пое пас на Родри и препарира вратаря Онана с шут в горния ъгъл на вратата.

Отново той доведе до 2:1 десет минути преди края на редовното време след подаване на Хулиан Алварес.

В първата минута на допълнителното време Софиан Амрабат изгуби топката пред наказателното поле, а Родри записа втора асистенция, от която се възползва Халанд за крайното 3:1 за Сити.

"Гражданите“ са спечелили шест от последните седем дербита срещу местния съперник и са неоспорим футболен господар на Манчестър.

Манчестър Сити е на второ място в класирането, като изостава само на точка зад лидера Ливърпул. Юнайтед остава на шеста позиция във Висшата лига.
В понеделник вечерта Арсенал гостува на застрашения от изпадане Шефилд Юнайтед в последен мач от кръга.

Съставите

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Нейтън Аке, Родри, Джон Стоунс, Бернардо Силва, Кевин де Бройне, Фил Фоудън (90 Оскар Боб), Жереми Докю (57 Хулиан Алварес), Ерлинг Халанд; мениджър Хосеп Гуардиола

Манчестър Юнайтед: Андре Онана, Диого Делот, Рафаел Варан, Джони Евънс (69 Уили Камбвала), Виктор Линдельоф, Каземиро, Алехандро Гарначо (82 Омари Форсон), Скот Мактоминей, Коби Мейну (82 Софиан Амрабат), Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд (75 Антони); мениджър Ерик тен Хаг