0

Д имитър Бербатов отново облече екипа на Манчестър Юнайтед и показа, че не е загубил голмайсторските си умения.

Българинът участва в благотворителен мач на „Олд Трафорд“. Един срещу друг застанаха легенди на „червените дяволи“ и легенди на Ливърпул. Мърсисайдци се наложиха с 3:1, като Бербатов вкара единственото попадение за манчестърци от дузпа. Наказателният удар беше отсъден именно за нарушение срещу него.

До Бербатов играеха футболисти като Яп Стам, Рони Йонсен, Патрис Евра, Поборски, Ники Бът и Антонио Валенсия. За гостите се отличаваха Йежи Дудек, Абел Шавие и Дирк Каут.

Капитани на двата отбора бяха Гари Невил и Карагър, а тимовете бяха водени от Брайън Робсън и Кени Далглиш.

Луис Гарсия даде аванс на Ливърпул в началото на втората част, а Марк Гонсалес добави два гола.

Преди почивката Ман Юнайтед беше по-добрият отбор, а Бербатов създаваше много проблеми за противниковата защита. В една от атаките той успя с поредица от финтове майсторски да преодолее Джейми Карагър.

Българинът, който играеше зад Луис Саха и Дани Уебър, отправи и няколко изстрела, но не успя да се разпише.

След края на срещата от Манчестър Юнайтед обявиха, че са събрали 1,3 милиона лири, които ще бъдат използване за благотворителни каузи.