0

Т ой дирижира, той асистира – освен голмайсторското си умение Кристиано Роналдо демонстрира с Ал-Насър и други свои таланти при победата с 5:1 над Ал Хазем, един от слабаците в саудитската лига.

Освен, че вкара шестия си гол в първенството (има общо 12 във всички турнири за сезона), португалецът даде две асистенции при гостуването.

В състава на Ал-Насър бяха още луксозните чуждестранни придобивки от лятото Лапорт, Брозович, Мане и Отавио.

Гарееб след пас на Кристиано и Ал Кхаибари изведоха Ал-Насър с 2 гола напред до почивката, други две попадения на Мане бяха отменени.

Бадамози намали 1:2, но гостите отново възстановиха разликата с първото попадение на португалеца Отавио за Ал-Насър, за което му подаде Роналдо. Четвъртият пореден мач, в който Кристиано дава голов пас, е безпрецедентно постижение в кариерата му, според в. „Ас“.

Последва гол на Роналдо за 1:4, преди Мане да закове петия за Ал-Насър със страхотна тупалка.