0

А тлетико Мадрид постигна разгромна победа със 7:0 при визитата си на Райо Валекано в заключителния мач от третия кръг на испанската Ла Лига.

"Дюшекчиите" изнесоха футболна лекция на градския си съперник и единствено контузията на Мемфис Депай през първото полувреме помрачи отличното им представяне.

Антоан Гризман даде преднина на Атлетико още във втората минута, а в 16-ата Депай покачи на 2:0, малко преди да бъде заменен от Алваро Мората.

До почивката преднината на гостите набъбна до 3:0 след гол на Наюел Молина, а след паузата играчите на Диего Симеоне мушнаха още 4 парчета в мрежата на Столе Димитриевски.

Мората покачи на 4:0 в 73-тата минута, а след него се разписа и Анхел Кореа.

Отново Мората бе точен за 6:0 в 84-тата минута, а в следващата атака Маркос Йоренте оформи крайното 7:0.

Победата изкачи Атлетико на второ място в класирането със 7 точки, с две по-малко от лидера Реал Мадрид, който има 3 победи от 3 възможни.

За Райо поражението бе първо през сезона и тимът заема осмо място в класирането с 6 точки.

В другия мач в Испания, игран в понеделник вечер, Хетафе спечели с 1:0 домакинството си на Алавес. Точен за тима от мадридското предградие бе Борха Майорал от дузпа в 84-тата минута.

След третия кръг Хетафе е на 11-о място с 4 точки, докато Алавес е на 14-о място с 3.