0

О тборът на Борнмът посече Манчестър Юнайтед с 3:0 насред "Олд Трафорд". Това бе пореден слаб мач за тима на заложения на дръвника Ерик тен Хаг, а гостите се възползваха и взеха скъпоценни 3 точки с попадения на Доминик Соланке, Филип Билинг и Маркос Сенеси. Данго Уатара дори вкара четвърти гол за Борнмът в добавеното време, но не бе зачетен заради игра с ръка.

След бурното негодувание на публиката на "Олд Трафорд" гневът на феновете избухна в социалните медии. На мушката бе един човек - мениджърът Тен Хаг. Бе припомнено, че преди нидерландецът да застане начело Борнмът никога не е побеждавал на "Олд Трафорд", никога не е вкарвал 3 гола на Юнайтед и никога не си е тръгвал от митичния стадион на "червените дяволи" със суха мрежа.

Това бе седмо поражение за "червените дяволи" във Висшата лига през сезона (Юнайтед е с отрицателна голова разлика!), и общо 11-то във всички турнири.

Брайтън стигна само до 1:1 срещу Бърнли у дома. Гостите дълго време водеха в резултата, като точен бе Уилсън Одоберт в самия край на първата част. Все пак "чайките" успяха да изравнят десетина минута преди края на редовното време на срещата чрез Саймън Адингра.

Брайтън е на осмо място във Висшата лига, а Бърнли остана предпоследен, но се доближи до отборите над чертата.
Един от аутсайдерите във Висшата лига - Шефилд
Юнайтед, се наложи с 1:0 над Брентфорд при домакинството си. Джеймс МакЕйти донесе трите точки на "остриетата" в попадение в добавеното време на първата част.

Шефилд все още е на дъното, но съкрати разликата с тимовете пред него.

Улвърхемптън и Нотингам Форест завършиха 1:1 в друг мач от кръга. Гостите излязоха напред в резултата чрез Хари Тофоло, но "вълците" отърваха загуба с изравняването на Матеус Куня.