0

Т отнъм победи с 5:1 у дома Шахтьор Донецк в приятелски мач, в който Хари Кейн реализира четири попадения.

Двубоят беше първи у дома за новия мениджър на лондончани Ангелос Постекоглу, привлечен това лято от шотландския Селтик.

Английският национал Кейн, който е спряган за трансфер в Байерн Мюнхен, беше приет добре от запалянковците на "шпорите". Нападателят се разписа в 38-ата, 50-ата, 55-ата и 79-ата минута, след което напусна терена.

Първото попадение на голмайстора беше от дузпа.

В последните секунди на първата част Кевин Келси реализира почетния гол в полза на гостите.

В допълнителното време на срещата Дейн Скарлет, появил се в игра на мястото на Хари Кейн, също отбеляза във вратата на шампиона на Украйна.

Вратарят Андрий Пятов игра четвърт час за Шахтьор и беше заменен от Дмитро Ризник. Това беше бенефис за 39-годишния ветеран, който изкара почти цялата си кариера при "миньорите".