0

Б ългарският защитник Радослав Димитров изигра своя мач номер 200 в румънското първенство при равенството 2:2 на своя клуб Сепси срещу шампиона ЧФР Клуж в мач от 29-ия кръг.

Димитров влезе като резерва в 62-а минута на мястото на Михай Балаша и записа впечатляващото постижение. Българинът играе в Румъния от седем години и половина, като за този период смени три клуба - Ботошани, Крайова и Сепси и е в топ 10 по изиграни мачове сред чужденците в Румъния.

34-годишният ловчанлия, който тръгва във футбола от Литекс, у нас е играл още за Монтана, Спортист Своге, Славия, Левски и Локо Пловдив.

Сепси поведе срещу ЧФР с гол на Марк Тамаш, а гостите от Клуж направиха обрат за четири минути след почивката с попадения на Юри Матиаш и Ранжело Янга. В 74-а минута Павол Сафранко изравни за 2:2 и донесе точката за Сепси.