Б ез изненада - президентът на САЩ Доналд Тръмп ще присъства на финала на Мондиал 2026 и ще връчи трофея и златните медали на световния шампион. Така беше и преди година на Световното клубно първенство. Новината потвърди президентът на ФИФА Джани Инфантино. Както е известно, финалът е на 19 юли на "МетЛайф Стейдиъм" в Ню Джърси и планът е Тръмп да присъства.

„Ще бъдем заедно с президента, ще се наслаждаваме на финала и ще връчим трофея на победителя, разбира се“, каза Инфантино пред "Fox". На въпрос дали ще направят връчването заедно, Инфантино добави: „Разбира се, ние сме заедно през цялото време.“ Съединените щати са домакини на 78 от 104-те мача на турнира, който се провежда също в Мексико и Канада, но повечето стадиони са именно в САЩ.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX