0

О тборът на Астън Вила бе безкомпромисен и победи Шефилд Юнайтед при гостуването си с 5:0.

Тимът от Бирмингам поведе с 4:0 още до почивката, като голмайстори между 12-ата и 30-ата минута бяха Джон Макгин, Оли Уоткинс, Леон Бейли и Юри Тилеманс.

Отчайващата картина покруси местните фенове и те започнаха да напускат „Брамал Лейн“ още след гола на Тилеманс след само половин час игра, а мениджърът Крис Уайлдър се хвана за главата и закри очи.

В самото начало на второто полувреме Алекс Морено съвсем пречупи съпротивата на "остриетата", като вкара пети гол за отбора на мениджъра Унай Емери.

В добавеното време на мача Джак Робинсън от домакините вкара почетно попадение, но то не бе зачетено заради положение на засада.

Новакът Шефилд Юнайтед изглежда обречен, тъй като има само 10 точки на последното място и е на цели 10 точки от зоната на спасението.