0

П ривърженик на Валенсия почина от инфаркт преди мача на „Местая“ срещу Кадис, завършил с победа на гостите 1:0.

Срещата от Примера започна десетина минути по-късно заради намесата на екипи от медици на Червения кръст и на Валенсия и Кадис.

Преди края на мача на стадиона бе съобщено за смъртта на запалянкото, който бе транспортиран в болница, но лекарите така и не успяха да спасят живота му.

Кадис победи 1:0 с гол на Рубен Алкарас в 9-ата мин. На мача, в който бяха показани общо 11 жълти картона (5 за домакините, 6 за гостите).

След 16 кръга Валенсия е 10-та с 19 точки, Кадис е точно над зоната на изпадащите – на 17-то място с 15 точки.

Преди това в друг ранен мач от 16-тия кръг на Ла Лига Селта (Виго) постигна изключително важна победа в борбата за оцеляване – с 1:0 срещу Елче.

Точките бяха безценни и за двата състава, които се намират в зоната на изпадащите.

Елче остава на дъното на класирането само с 4 точки и в много трудна позиция за измъкване. Селта събра 16 точки и прекъсна серията си от четири поредни мача без победа.

Отборът от Галисия се премести на 16-о място, смъквайки надолу Еспаньол. Голът отбеляза още в петата минута неуморимият нападател на домакините Яго Аспас със самостоятелен пробив.

Другият герой в мача беше вратарят на гостите Агустин Маркезин, който, особено през второто полувреме, отрази удари на Рожер, Пере Мила и Тете Моренте.