0

Б ившата звезда на Левски - Уелтън, дебютира за новия си клуб Гамба Осака.

Бразилецът се появи в игра в продължението на мача с Албирекс Нийгата, спечелен с 1:0.

Двубоят беше от втория кръг на Джей лигата, а офанзивният футболист за първи път попадна в групата на новия си отбор.

Единственият гол в мача вкара миналият през Байерн Мюнхен Такаши Усами. Той се разписа в 75-ата минута от дузпа.

Уелтън влезе в игра в първата минута на продължението, като замени голмайстора Усами.

Гамба Осака има 4 точки в актива си и заема 4-о място във временното класиране. Албирекс Нийгата е 11-и с три точки.

Друг бивш играч на "сините" - Жереми Петрис, изигра силен мач за новия си клуб Шарльороа. Десният защитник се отчете с асистенция при победата с 1:0 като гост над Вестерло. Срещата беше от 28-ия кръг на Джупилер лигата.

Петрис започна като титуляр за "зебрите" и остана на терена през целия мач.

В 65-ата минута той асистира на Парфе Гюагон, който вкара единственото попадение в срещата.

В 89-ата минута Петрис получи жълт картон.

Шарльороа прекъсна серията си от 4 мача без победа, като с успеха събра 28 точки и заема 11-о място във временното класиране. До края на редовния сезон има още два кръга, като целта на "зебрите" е да избегнат попадане в групата, която ще се бори за оцеляване.

Трети футболист на Левски, който напусна Герена през зимата - Роналдо, записа силен дебют в руската Премиер лига. Бразилецът се отчете с асистенция за победата на новия си отбор Ростов с 2:0 у дома над Криля Советов. Срещата беше от 19-ия кръг на шампионата.

23-годишният футболист започна като титуляр и остана на терена до 88-ата минута, когато беше заменен от Имран Азнауров. В стартовата единадесеторка на домакините беше и привлеченият от Арда Умар Сако. Котдивоарският защитник получи жълт картон в началото на второто полувреме.

Ростов поведе в 29-ата минута с гол на Егор Голенков. Десет минути преди края Роналдо асистира на Иван Комаров за крайното 2:0.

С успеха Ростов събра 24 точки и заема 10-о място във временното класиране. Криля Советов е шести с 29 точки.