0

Е гипет изглежда загуби голямата си звезда Мохамед Салах във втория си мач от груповата фаза в Купата на Африка. Той се контузи в края на първото полувреме при равенството 2:2 срещу Гана в дербито от Група "B" на континенталния шампионат и бе заменен.

Египет на два пъти изоставаше в резултата, но успя да измъкне точката след груби грешки на ганайците. Така "фараоните" постигнаха второ поредно трудно равенство след 2:2 срещу Мозамбик и са с две точки на второто място в групата. Гана може да съжалява, защото остава само с една точка на последното място. "Черните звезди" започнаха турнира със шокираща загуба от Кабо Верде с 1:2.

Отборът на Гана, воден от Крис Хютън, поведе в края на първата част със страхотен гол на Мохамед Кудус. В 69-ата минута груба грешка на Иняки Уилямс, звездата на Атлетик Билбао, позволи на Омар Мармуш да изравни за 1:1. Секунди след това Кудус вкара още веднъж, но Египет бързо възстанови равенството след грешка на Мустафа Мохамед.