0

Е квадор и Уругвай се класираха за финалите на световното първенство по футбол в края на годината и се присъединиха към Бразилия и Аржентина като представители на Южна Америка на Мондиала в Катар.

Еквадор загуби от домакина Парагвай с 1:3, но остана трети с 25 точки и не може да бъде изместен от четворката, с което си гарантира квота за световния шампионат.
Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо вкара почетния гол за гостите от дузпа в 85-ата минута.

Роберт Моралес, автогол на Пиеро Хинкапи и попадение на Мигел Алмирон дадоха класически аванс на парагвайците, които постигнаха едва третата си победа в кампанията и заемат осмата позиция с 16 точки, като вече отпаднаха от борбата за място на Мондиал 2022.

Уругвай е четвърти със същия актив след успеха с 1:0 над Перу. Решаващото попадение реализира отблизо Джорджан де Араскаета.

Перуанците остават пети с 21 точки и са в позиция за бараж за класиране на световното първенство преди последните срещи от квалификациите, като имат аванс от точка пред Уругвай. Те приемат Парагвай във финалния си мач и при успех ще играят срещу тим от Азия за място на Мондиал 2022.

Колумбия е шести с 20 точки след успеха с 3:0 над Боливия, но не държи съдбата в ръцете си. Дори при успех в последния си мач срещу Венецуела колумбийците ще трябва да разчитат на грешка на Перу, за да се изкачат до петото място.

Подобна е и ситуацията с шестия Чили, който е с 19 точки. Чилийците паднаха с 0:4 от Бразилия на "Маракана" след попадения на Неймар и Филипе Коутиньо от дузпи и голове на Винисиус Жуниор и Ричарлисон, а във финалния си двубой от квалификациите срещат Уругвай.

Бразилия - Чили 4:0
Колумбия – Боливия 3:0
Парагвай - Еквадор 3:1
Уругвай - Перу 1:0
В събота: Аржентина - Венецуела