0

Б арселона постигна много трудна победа над Елче в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Домакините се наложиха с 3:2, а победният гол за „каталунците” дойде в заключителните минути.
Играта на Барселона не предполагаше подобно развитие на нещата, но за пореден път тимът на Шави Ернандес показа, че има сериозни проблеми в отбрана. След като поведе с 2:0 след голове на Феран Жутгла и Гави през първата част, след почивката Барселона допусна два гола само в рамките на една минута. Тете Моренте и Пере Мия се разписаха и доведоха нещата до 2:2. Победният гол за Барселона дойде в 85-ата минута, а в спасител за домакините се превърна Нико Гонзалес.
Елче все пак счупи сериозен антирекорд, вкарвайки на „Камп Ноу” за първи път от 43 години насам.