0

Е мполи победи Наполи с 3:2 като домакин след страхотен обрат в среща от 34-ия кръг на италианската Серия А.

Неаполитанци поведоха с 2:0 след попаденията на Дрис Мертенс в края на първата част и Лоренцо Инсинье в началото на второто полувреме. Това като че ли успокои прекалено много гостите, които бяха шокирани с обрат в заключителните десет минути. Първо резервата Лиъм Хендерсън намали резултата, преди Андреа Пинамонти на два пъти да реши спора в полза на новаците.

Наполи остава трети и вече изостава на пет точки от лидера и действащ шампион Интер, който е и с мач по-малко. Емполи е 14-и с 37 точки и диша спокойно за бъдещето си в елита и през следващата кампания.

В следващия кръг новаците приемат Торино, а Наполи е домакин на Сасуоло.

В друг мач Болоня и Удинезе поделиха точките след равенство 2:2.

С гол на Милан Бадел в 89-ата минута Дженоа победи с 1:0 Каляри. Минималният успех запази шансовете на генуезци за оставане в елита, като с него те събраха 25 точки и вече изостават само с три от Каляри, който е на 17-ото място - последното, даващо право на спасение.