0

А нглийското чудо на Реал Мадрид Джуд Белингам разплака Барселона с 2 гола за победата 2:1 като гост в първото му Ел Класико. Това стана пред погледите на сънародниците му Мик Джагър и Рони Ууд от легендарната група „Ролинг Стоунс“, чиято запазена марка – изплезен език, бе грейнала върху екипите на играчите на Барса.

Накрая надделя „Хей, Джуд“ на „Бийтълс“ на Олимпийския стадион в Барселона „Монтджуик“.

Каталунците поведоха с гол на Илкай Гюндоган още в 6-а минута, но в 68-ата мин. Джуд Белингам изравни с мощен шут от разстояние, а в добавеното време отново той се разписа за втори път, като прокара топката между краката на Тер Щеген от вратарското поле след щастлив рикушет от Модрич при центриране отдясно на Дани Карвахал.

Барса доминираше през по-голямата част от мача, но допусна обрат в двубоя от 11-тия кръг на Ла Лига.

Ел Класико за първи път се игра на Олимпийския стадион "Монтжуик" в Барселона пред над 50 000 зрители заради ремонта на "Камп Ноу", а сред ВИП гостите бе фронтменът на легендарната рокгрупа Ролинг Стоунс - Мик Джагър. В този мач каталунците носеха на екипите си логото на бандата - изплезен език, като част от промоцията на новия им албум според клаузите на договора им със Spotify.

Още в 6-а минута грешка в защитата на Реал позволи на Гюндоган да навлезе на скорост в наказателното поле и да преодолее вратаря на гостите Кепа за 1:0.

В 16-ата гредата спаси мадридчани от второ попадение след удар на Фермин Лопес.

Играчите на Реал трудно организираха опасни атаки и така и не стигнаха до точен удар през първата част.

Малко след почивката гредата за втори път помогна на Кепа след удар с глава на Иниго Мартинес, а при добавката вратарят спаси удар на Араухо.

След час игра треньорът на Реал Карло Анчелоти пусна в игра опитния Лука Модрич, който в своя мач номер 500 за Реал помогна на тима да стигне до успеха.

В 68-а минута Джуд Белингам възстанови равенството с мощен шут от разстояние. В добавеното време Модрич само отклони центриране на Карвахал, но рикушетът елиминира с неуловима траектория защитата на Барса, която бе идеална за Белингам и той промуши топката между краката на Тер Щеген за 2:1.

Реал оглави класирането в Ла Лига с 28 точки, колкото има и вторият Жирона.  Барселона е на трето място с 24 точки.