0

Е вропейския палач на Лудогорец – Андерлехт, доказа, че не е случаен отбор. Белгийците не се дадоха на Виляреал. Първият мач между двата отбора от 1/8-финалите на Лигата на конференциите завърши наравно 1:1, като домакините доминираха през втората част и може да съжаляват, че не стигнаха поне до гол аванс преди реванша в Испания следващата седмица.

„Жълтата подводница“ поведе с гол на Ману Тригерос в 28-ата минута, но Андерс Дрейер донесе равенството на Андерлехт с попадение в 57-ата минута.

Уест Хем се разправи с АЕК Ларнака в първия 1/8-финален сблъсък между двата отбора от Лигата на конференциите. „Чуковете“ не изпитаха сериозни затруднения срещу еврокошмара на Левски от 2019-а година.

И двете попадения паднаха в края на първата част. Те бяха дело на Михаил Антонио.

През по-голямата част от двубоя Уест Хем контролираше случващото се на терена, макар че и кипърците имаха добри шансове за гол.

До голяма степен представителят на Висшата лига обезсмисли реванша, който е следващата седмица в Лондон.