0

П ари Сен-Жермен на куц крак отнесе с 5:0 гостуващия Оксер в 15-ти кръг на Лига 1 на Франция на своя стадион „Парк де Пренс”. Любопитното в случая не е разгромът, а че цената на отбора на парижани – 889,5 млн. евро, според „Трансфермаркт“, е над 28 пъти по-висока от тази на състава на Оксер (31,7 млн. евро).
ПСЖ, притежаван от катарци с бездънни джобове, си позволи дори да смени суперзвездите си Неймар и Меси след почивката, без това да застраши победата.

Килиан Мбапе откри резултата в 11-ата минута, а след почивката се разписаха Карлос Солер (51) и Ашраф Хакими (57) за 3:0.

Тогава Кристоф Галтие реши да извади от игра Неймар и Меси.

Влезлият като резерва Ренато Санчес отбеляза четвъртото попадение в 81-ата минута, а три минути по-късно Юго Екетике отбеляза първия си гол за клуба. С пазарна цена от по 25 милиона евро всеки, Санчес и Екетике, струват повече отколкото целия състав на скромния Оксер.
ПСЖ има 41 точки и е лидер в класирането без допусната загуба. Оксер е 15-ти с 13.