0

Ш ампионът на МЛС Лос Анджелис ФК допусна нова загуба след 0:2 при гостуването си на Портланд Тимбърс от 27-ия кръг в Западната конференция. Българският национал Филип Кръстев започна мача на резервната скамейка, като се появи в игра в 64-ата минута на мястото на Келън Акоста, но така и не успя да помогне на своя тим, който допусна трета поредна загуба и така остава на трето място в Западната конференция на MLS с 40 точки и изоставане на 7 от лидера Сейнт Луис Сити. Портланд пък е на 11-а позиция с 33 точки в актива си.

Интер Маями пък записа втора поредна и общо осма победа от началото на сезона в МЛС, след като надделя с 3:2 у дома срещу Спортинг Канзас Сити в среща от 27-ия кръг на шампионата. „Фламинготата“ спечелиха без своята нова суперзвезда Лионел Меси, който е ангажиран с мачове на националния отбор на Аржентина, като това е първият мач, който нападателят пропуска, откакто стана част от клуба.