0

Ф улъм направи обрат срещу Арсенал и спечели с 2:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига, който е последен за 2023 година. "Артилеристите" поведоха рано в мача с попадение на национала си Букайо Сака, който беше на правилното място, за да довкара топката, отразена от вратаря на Фулъм.

Домакините упражниха натиск, който се материализира в изравнително попадение на Раул Хименес след половин час игра. Той засече на задна греда остро центриране на Том Кеърни. Точно в 60-ата минута Фулъм стигна до пълен обрат в мача, като Боби Де Кордова-Райд бе точен за домакините. До края на мача Арсенал натисна в опит да стигне поне до равенството.

С поражението Арсенал остава на четвърто място в класирането, където ще посрещне новата 2024. Фулъм вече е 13-и.

В другия мач от кръга в неделя Тотнъм се наложи като домакин над Борнемут с  3:1. Пап Сар откри резултата за "шпорите" в деветата минута, капитанът Хюн-мин Сон направи 2:0 двадесетина минути преди края на редовното време. Бразилският национал Ричарлисон направи преднината на Тотнъм класическа, но малко преди края Алекс Скот върна едно попадение за гостите.

Тотнъм е на пето място в класирането, но вече е само на точка зад историческия си съперник Арсенал.