0

Н аполи постигна лесна победа над останалата с 10 души Сампдория с 2:0 като гост с голове на Виктор Осимен (19-ата мин.) и на Елиф Елмаз от дузпа 10 минути преди края. С победата неаполитанците събраха 44 точки. С 37 на 2-ата позиция е Ювентус.

Домакините от Сампдория от 38-ата минута играха с човек по-малко заради директния червен картон на Томас Ринкон.

От много тъга бе предшестван първият съдийски сигнал в мача след като бе почетена паметта на починалия през седмицата местен идол Джанлука Виали. Сръбският треньор на "Самп" Деян Станкович със синовете на сънародника си Синиша Михайлович, който си отиде от този свят след борба с коварно заболяване, вдигнаха и фланелката на Синиша.

Президентът на генуезците Марко Лана, бивш съотборник с Виали, също излезе с фланелката на Джанлука с №9, както и всички футболисти на домакините.

Срещата започна с доста спорна дузпа още в 6-ата минута, изпълнена от Политано, която вратарят на Самп Емил Аудеро спаси.

В 19-ата минута обаче Осимен откри резултата след пас на Марко Руи. Това бе десетият гол на нигериеца, който принуди Ринкон да го ритне така, че реферът му вдигна директен черве картон.

Десетина минути преди края гостите получиха още една дузпа, този път заради игра с ръка на Роналдо Виейра. Съдията още един път гледа повторение на монитора от системата ВАР и посочи точката, като сега Елмаз не сбърка и оформи крайния резултат: 2:0 за Наполи.

Първенство на Италия, срещи от 17-ия кръг в Серия А, неделя: Салернитана - Торино     1:1, Лацио - Емполи           2:2, Специя - Лече            0:0, Сампдория - Наполи       0:2:

късен мач: Милан - Рома

от събота: Фиорентина - Сасуоло        2:1, Ювентус - Удинезе           1:0, Монца - Интер (Милано)      2:2;

в понеделник: Верона - Кремонезе, Болоня - Аталанта