0

О братът на годината стана на мач в италианската полупрофесионална четвърта дивизия – Серия D, съобщава „Гадзета дело спорт“.

Дертона губеше 0:4 до 60-ата мин. Срещу гостуващия Фосано в мач, който бе за изплуване от дъното на класирането за двата отбора, домакините тръгнаха много, много зле и след час игра изоставаха с 4 гола в предколедния кръг в Група А.

Бианконерите от Дертона поеха 3 гола през първото полувреме, а в 60-ата мин. Канистра, привлечен от Спал от Серия В, закова четвъртия за Фосано.

Всичко изглеждаше решено, някои от тифозите на домакините не искаха да гледат резила и си тръгнаха. Голяма грешка: любимците им постигнаха спортното чудо за по-малко от половин час.

Два гола на Чико бяха последвани от трети са Д'Ариго за 3:4 четвърт час преди края. Вила изравни 4:4, а две минути преди края Ромайроне закова 5:4.

Спортният директор Роберто Канепа бе в екстаз: „Исторически ден, не мисля, че има прецеденти за такъв обрат в историята!“

„Гадзета дело спорт“ припомни, че има такава сензация преди 24 години във Франция. През август Олимпик Марсилия пада 0:4 от Монпелие в края на първото полувреме, след което се вдига за незабравима победа.