0

Г ьотзете на Мъри Стоилов бе на косъм да изпусне победата след два гола аванс във втори пореден мач в турския елит. След като в миналия кръг измирският тим поведе с 3:1 като гост, за да падне с 3:4 от Самсунспор, в събота поведе с 2:0 на Сивасспор, допусна изравняване до 2:2, но все пак спечели с 3:2 в 4-тата минута на добавеното време.

Гьозтепе поведе след едва шест минути игра, когато точен бе Ромуло. Четири минути по-късно Исак Соле покачи на 2:0 след хубав индивидуален рейд.

В 50-ата минута миналият през Левски гамбиец Ноа Сонко Сундберг получи жълт картон, а малко след това в рамките на две минути – от 55-ата до 57-ата, Сивасспор изравни резултата след голове на Угур Джифчи и Куинси Мениг.

Гьозтепе стигна до 3-те точки 240 секунди след редовните 90 минути чрез преотстъпения от Челси коддивоарец – Давид Датро Фофана, донесе победата за Гьозтепе, реализирайки дебютното си попадение за отбора от Измир за крайното 3:2.

С 12 т. от 7 мача Гьозтепе, който е новак от турския елит, е 7-и.