0

О тборът на Рома победи Наполи с 2:0 като домакин в двубой от 17-ия кръг на италианската футболна Серия А, в който бяха показани 14 жълти и 1 директен червен картон.

С успеха Рома събра 28 точки и изпревари Наполи на шестото място във временното класиране, а тимът от Неапол има 27 на седма позиция.

И двете попадения паднаха през второто полувреме, а гостите завършиха мача с двама души по-малко заради два червени картона също през вторите 45 минути.

Лоренцо Пелегрини даде преднина от 1:0 за Рома в 76-ата минута на срещата, само пет след като влезе в игра от резервната скамейка, а в шестата минута на добавеното време Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 след успешна контраатака.

Шампионът в Серия А Наполи остана с 10 човека на терена след директния червен картон на Матео Политано в 66-ата минута за нарушение срещу Никола Залевски, а в 86-ата Виктор Осимен, който поднови договора си по-рано пред деня, получи втори жълт и съответно червен картон оставяйки тима си с 9 състезатели до края на двубоя.

Още през първото полувреме реферът раздаде шест жълти картони, включително на двамата треньори – Жозе Моуриньо и Валтер Мацари, съответно в 36-ата и 32-ата мин.

Гостите имаха превъзходство при владението на топката, но Рома организира по-опасните атаки.