0

О тборите на Торино и Рома завършиха наравно 1:1 в последния мач от петия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят на Олимпийския стадион в Торино не предложи много възможности за гол, но гостите от столицата определено трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа.

Футболистите на Жозе Моуриньо поведоха в 68-мата минута чрез тарана си Ромелу Лукаку. За белгиеца това бе трети гол в третия му мач като титуляр за "вълците", но той се оказа недостатъчен за успеха.

Две минути преди изтичане на редовните 90 Торино успя да изравни. Бившият нападател на Аталанта Дуван Сапата се оказа на точното място след подаване на Иван Илич и оформи крайното 1:1.

По този начин Рома остава без победа далеч от дома в шампионата от април месец насам, когато спечели с 1:0 точно като гост на Торино.

В класирането столичани са на незавидното 13-о място със само 5 точки, докато "биковете" са девети с 8 точки, пише БТА.