0

О тборите на Дженоа и Рома завършиха наравно 1:1 на “Луиджи Ферарис” в ранния двубой от неделната програма на четвъртия кръг в Серия "А". Така “вълците” останаха без победа от началото на сезона.

Римляните имаха превъзходство през първото полувреме, като създадоха голям брой голови положения. Така се стигна до 37-ата минута, когато Артьом Довбик се разписа от добавка след избит удар на Николо Писили. Първоначално попадението не беше признато заради засада, но след дълга проверка с ВАР то все пак беше зачетено и така нападателят откри головата си сметка с екипа на “джалоросите”.

През втората част обаче “грифоните” заиграха много по-добре в търсене на гол, с който поне да избегнат загубата. Въпросното попадение дойде чак в последните секунди на срещата, когато Кони Де Винтер засече с глава центриране на Витиня, с което донесе равенството в мача.

Дженоа е на деветото място в класирането с актив от 5 точки, а след третото си реми през кампанията Рома заема едва 14-ата позиция с 3 точки.

По-късно днес Монца приема шампиона Интер Милано, докато Аталанта е домакин на Фиорентина. Наполи гостува на Каляри.