0

Л ийдс и Лестър преодоляха четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. "Белите" от Йоркшър спечелиха с 3:1 гостуването си на третодивизионния Акрингтън Стенли, докато "лисиците" се наложиха с минималното 1:0 като гости срещу Уолсол от четвърта дивизия.

"На Краун Граунд" в Акрингтън халфът Джак Харисън изведе Лийдс Юнайтед напред в резултата в 23-ата минута.

През втората чест превъзходството на Лийдс продължи и Жуниор Фирпо удвои аванса за гостите с попадението си в 66-ата минута. По-малко от 120 секунди след това колумбиецът Луис Синистера също се разписа във вратата на "червените", които достигнаха до почетно попадение в 81-ата минута чрез Лесли Адекоя.

Успехът на Лестър на терена на Уолсол дойде след гола на Келечи Ихеаначо в 68-ата минута. Точно 20 минути преди това Юри Тилеманс пропусна дузпа и не успя да открие резултата в полза на гостуващия тим.

По-късно днес ще бъдат изиграни още девет двубоя от четвъртия кръг в най-стария футболен турнир в света.