0

С епси постигна най-голямата си победа в елита на румънския футбол. Отборът на Радослав Димитров срази със 7:0 гостуващия Ботошани, а българският защитник изигра своя мач номер 100 за клуба. Това е и най-тежката загуба за Ботошани в Суперлигата. Антони Иванов влезе за гостите на почивката, заменяйки Франко Мусис.

На полувремето Сепси водеше с 2:0 след две попадения на Марио Рондон. Венецуелецът пропусна и дузпа при 0:0. В 48-ата минута бившият футболист на Локомотив Пловдив Шакийл Сно получи директен червен картон. Кошмарът за Ботошани започна. Йон Георге пропусна втора дузпа за Сепси, но се поправи при добавката. Каталин Голофка и Анас Ахахбар направиха резултата 5:0, а в последните минути на два пъти се разписа Александру Тудорие.

Сепси се изкачи на 5-о място в класирането с 16 точки, а начело с по 24 са Фарул Констанца и Рапид Букурещ. Снощи Рапид се наложи трудно на Миовени с 2:1.