0

Ш ампионът Манчестър Сити разкърти съседите от Манчестър Юнайтед в първото полувреме от първото градско дерби във Висшата лига за сезона. Фил Фодън и Ерлинг Халанд накараха клетия испански вратар на „червените дяволи“ Де Хеа да вади 4 пъти топката от мрежата си до почивката. Още в осмата минута Фодън се разписа с асистенция на Силва, в 34-ата и 38-ата Халанд увеличи разликата до 3:0 след подавания на Кевин де Бройне, а в 44-ата норвежкият голаджия на „гражданите“ асистира на Фодън за 4:0.

В 56-ата мин. Антъни Сантос намали на 1:4 след пас на Кристиан Ериксен, на което домакините реагираха с още 2 гола: Хааланд направи 5:1 в 64-ата мин. за своя хеттрик, а в 73-ата пак асистира на Фодън за неговия трети гол и 6:1. Марсиал намали на 2:6 в 84-ата., а в първата минута на добавеното време оформи крайния резултат 3:6.

Привлеченият от Борусия Дортмунд Халанд записа своите голове №12, 13 и 14 в 8 мача досега в първенството, с което няма равен в историята на Висшата лига след 8 изиграни мача. Неговият хеттрик срещу Юнайтед пък бе трети пореден в домакински мачове в елита на Англия, което се случва за пръв път досега във Висшата лига.

Звездата Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка за "червените дяволи".

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кайл Уокър (41 Серхио Гомес), Аканджи, Аке, Жоао Кансело, Де Бройне, Гюндоган (75 Аймерик Лапорт), Бернардо Силва, Фил Фодън (75 Рияд Махрез), Ерлинг Халанд, Кевин де Бройне (75 Хулиан Алварес), Джак Грийлиш (75 Коул Палмър); мениджър Пеп Гуардиола
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид де Хеа, Маласия (46 Шоу), Лисандро Мартинес, Варан (40 Линделоф), Далот, Мактоминей (59 Каземиро), Ериксен, Бруно Фернандеш, Антъни Сантос, Санчо (70 Фред), Рашфорд (59 Марсиал); мениджър Тен Хаг.

Манчестър Сити има 20 пункта и е само на точка от лидера Арсенал, докато Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки. По-късно днес е двубоят между Лийдс и Астън Вила.

Висша лига на Англия, 8 -ми кръг:

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 6:3

от събота: Арсенал - Тотнъм                3:1, Борнмът - Брентфорд            0:0, Кристъл Палас - Челси           1:2, Фулъм - Нюкасъл                 1:4
Ливърпул - Брайтън              3:3, Саутхемптън - Евертън           1:2, Уест Хем - Улвърхемптън        2:0