0

Б ългарският национал Илия Груев игра цял мач при победата на Лийдс над Плимът с 2:0 при гостуване в Чемпиъншип. Той имаше 55 съприкосновения с топката, 90,2% от неговите 51 паса в мача бяха точни, направи един шпагат и две нарушения.

Мачът бе повторение на двубоите между двата тима за ФА Къп, в който преди десет дни отново Лийдс се наложи с 4:1 след преиграване, а българският халф бе избран за най-добър на терена.

Италианският нападател Уилфред Гнонто откри резултата за Лийдс в десетата минута на мача, а французинът Жоржиньо Рутер направи 2:0 за отбора на мениджъра Даниел Фарке в 72-рата минута.

С 69 точки от 33 кръгаЛийдс се изкачи на второ място в класирането, като изпревари с две точки Саутхемптън, който е с мач по-малко. На първо място със 79 точки е Лестър.