0

Б айерн Мюнхен допусна шокираща загуба с 1:3 като гост на Майнц в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението може да се окаже решаващо в борбата за титлата. Баварците остават на първото място с актив от 59 точки, но Борусия Дортмунд е втори с 57 и мач по-малко. Ако по-късно днес „жълто-черните“ победят у дома Айнтрахт Франкфурт, ще излязат на лидерската позиция при оставащи пет кръга.

Майнц излезе на шесто място с 45 точки към момента и вече десети двубой няма загуба в шампионата.

Изненадващото е, че Байерн поведе на Майнц с гол на Садио Мане, но допусна обрат в рамките на около 15 минути. Точни бяха Людовик Ажорк, Леандро Барейро и Аарон Мартин.

В друг мач от кръга Вердер Бремен постигна победа като гост на Херта в Берлин с 4:2. Българинът Илия Груев бе резерва и влезе в игра в 90-ата минута за Вердер на мястото на Кристиан Грос.

Тимът от Бремен е 12-и в подреждането с 35 точки, а Херта остава последен, 18-и с 22 точки в актива си след като допусна трето поредно поражение и няма победа в Бундеслигата от края на февруари.