0

П редпоследният преди този кръг Астън Вила изненадващо направи 1:1 с шампиона на Англия Манчестър Сити в късния съботен мач от Висшата лита.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки пропуските за "гражданите". Те обаче не чакаха много след почивката, за да открият резултата благодарение на новия си таран Ерлинг Халанд, който получи асистенция от Кевин де Бройне. Това бе 10-и гол на норвежеца в първите му 6 мача за тима на Пеп Гуардиола.

Тимът от Бирмингам изравни четвърт час преди края на редовноjо време. Тогава при бърза атака Джейкъб Рамзи проби отляво и центрира остро, а Леон Байли вкара с чудесен удар с левия крак под гредата.

Влезлият като резерва Фелипе Коутиньо дори успя да отбележи втори гол за Астън Вила малко по-късно, но преди да отправи удар страничният съдия бе вдигнал високо флага си за засада.

Със спечелената точка Манчестър Сити се върна на второ място в класирането, но остава на точка зад лидера Арсенал с мач повече.

Това бе първо равенство за Астън Вила през сезона, който се качи две места нагоре и вече е на 17-а позиция.

По-рано днес Челси успя да се наложи драматично над Уест Хем с 2:1 в едно от двете лондонски дербита в Премиершип (другото бе Тотнъм - Фулъм).

Всичките попадения в мача паднаха след почивката. Михаил Антонио успя да изведе "чуковете" напред в резултата малко след час игра, но Бил Чилуел все пак успя да изравни за "сините".

Челси триумфира с инфарктен гол на Кай Хаверц в 89-ата минута. Веднага след това Максел Корне изравни за Уест Хем, но голът не бе признат след преглеждане на ситуацията с ВАР заради нарушение в атака.

Тотнъм се наложи над Фулъм с 2:1 у дома и остава непобеден през сезона, и записва серия от 12 мача във Висшата лига без загуба.

Точни за "шпорите" бяха Пиер-Емил Хойберг в края на първата част и голмайсторът Хари Кейн след почивката. В самия край стрелецът на гостите Александър Митрович напомни за класата си с красиво попадение.

Брентфорд доказа, че е силен домакин и се наложи над Лийдс с 5:2 в най-резултатния мач в кръга до момента. Иван Тони изведе Брентфорд в резултата с две попадения (едното от дузпа),  преди Луис Синистера да върне едно попадение за Лийдс в добавеното време на първата част.

След почивката Тони оформи своя хеттрик, Марк Рока отново намали за Лийдс, а четвъртото попадение бе дело на Бриан Мбеумо.

В добавеното време точен за домакините бе и Йоан Виса. Половин час преди края на мача с червен картон бе изгонен мениджърът на гостите Джеси Марш.

Нюкасъл стигна само до 0:0 с гостуващия Кристъл Палас. „Свраките“ направиха няколко големи пропуска, а гол на Свен Ботман след почивката не бе зачетен заради нарушение в атака.

Седмица след като бе разгромен с 0:9 от Ливърпул, Борнмът стигна до зрелищен обрат и се наложи над Нотингам Форест с 3:2.

Нотингам поведе с 2:0 до почивката с попадения на Шейху Куяте и Бренън Джонсън от дузпа. Борнмът обаче изравни с голове на Филип Билинг и Доминик Соланке, а три минути преди края Джейдън Антъни донесе пълен обрат за "черешките".

В друг мач Улвърхемптън победи Саутхемптън с минималното 1:0. Единственото, но победно попадение бе дело на Дейниъл Поуденс в добавеното време на първата част.

Висша лига на Англия, 6-ти кръг, събота: Евертън - Ливърпул – 0:0, Брентфорд - Лийдс – 5:2, Челси - Уест Хем – 2:1, Нюкасъл - Кристъл Палас – 0:0, Нотингам Форест - Борнмът – 2:3, Тотнъм - Фулъм – 2:1, Улвърхемптън - Саутхемптън – 1:0, Астън Вила – Манчестър Сити 1:1.

утре: Брайтън – Лестър Сити, Манчестър Юнайтед – Арсенал.

1. Арсенал             5 5 0 0 13:4  15 точки
 2. Ман Сити      6 4 2 0 20:6  14
 3. Тотнъм              6 4 2 0 12:5  14
 4. Брайтън             5 3 1 1  6:3  10
 5. Челси               6 3 1 2  9:9  10
 6. Ливърпул            6 2 3 1 15:6   9
 7. Брентфорд           6 2 3 1 15:9   9