0

М анчестър Сити започна защитата на титлата си във Висшата лига с убедително 3:0 като гост на новака Бърнли на старта на новото първенство.

Сити бе спечелил предишните си 11 мача срещу Бърнли, затова никой не се изненада, че първият гол „гражданите“ вкараха още в четвъртата минута.

И голмайсторът бе очакван – Ерлинг Хааланд се отпуши рано, като забоде топката в долния ъгъл след пас с глава на Родри.

Норвежката голова машина удвои в 36-ата за Сити, а отбелязалият историческия победен гол на финала на ШЛ срещу Интер Родри се разписа за крайното 3:0 в 75-ата мин.

Анас Зарури от Бърнли получи директен червен картон след преглед на VAR за грозно влизане срещу Кайл Уокър.

Неприятно за мениджъра на шампионите Пеп Гуардиола бе принудителното напускане на отново контузилия се белгийски плеймейкър Кевин де Бройне, сменен още в 23-ата мин. От новия хърватски халф Матео Ковачич.

Гуардиола започна със състав Едерсон, Уокър, Аканджи, Аке, Люис, Родри, Де Бройне, Бернардо Силва, Алварес, Фоудън и Хааланд, а след почивката дебют направи и друга хърватска придобивка – най-скъпият защитник в света Гвардиол.