0

Арсенал победи с 1:0 у дома шампиона Манчестър Сити в дербито от осмия кръг в първенството на Англия. Това е първи успех за мениджъра на лондончани Микел Артета срещу "небесносините", бившия му отбор.

„Гражданите“ допуснаха две последователни поражения във Висшата лига за първи път от декември 2018 година – на 30 септември с 1:2 от Улвърхемптън, сега с 0:1 от Арсенал.

Габриел Мартинели хвърли в екстаз съотборниците си и публиката на ст. „Емирейтс“ с гола си в 86-ата мин. След пас на Кай Хаверц и рикошет в лицето на Нейтън Аке.

Преди това двата отбора не създадоха много голови положения, като Арсенал не можа сериозно да застраши вратата на европейския клубен шампион.

Единствено в шестата минута Йошко Гвардиол и веднага след това Нейтън Аке успяха да застрашат вратата на Арсенал, който игра без звездата си Букайо Сака.

Подемът в играта на домакините дойде след влизането на терена на Мартинели в самото начало на втората част.

Столичани прекъснаха серията си от 12 поредни загуби срещу този съперник и се изравниха с лидера в класирането Тотнъм.

Двата отбора имат по 20 точки, докато Сити е с 18 точки на третата позиция до момента.

По-ранните неделни мачове завършиха с равенства.

Брайтън направи 2:2 срещу гостуващия Ливърпул, като използва максимално гафове в отбраната на „червените“.

В 20-ата минута Симон Адингра се възползва от грешка на "червените" и даде аванс в полза на домакините. Ливърпул  стигна до обрат в края на първата част след 2 бързи гола на Мохамед Салах.

Египтянинът изравни в 40-ата минута след асистенция на Дарвин Нунес, а в 45-ата направи 1:2 от дузпа, свирена за нарушение на Грос в пеналта.

Луис Диас пропусна да направи резултата 3:1 в 69-ата минута и Брайтън се възползва по най-добрия начин от открилата се възможност и изравни чрез Люис Дънк в 78-ата минута.

В друга среща от кръга местните съперници от Средна Англия Улвърхемптън и Астън Вила завършиха наравно 1:1. В 53-ата минута Хван Хи-чан даде аванс в полза на "вълците", които бяха домакините на дербито.

Гостите от Бирмингам изравниха само две минути по-късно чрез испанеца Пау Торес.

Уест Хем направи равенство 2:2 пред собствена публика с Нюкасъл. Александър Исак се разписа на два пъти за гостите, които поведоха с 2:1 след попаденията му в 57-ата и 62-ата минута.

Преди това Томаш Соучек даде аванс в полза на "чуковете" в осмата минута. Ганайският национал Мохамед Кудус донесе 2:2 точно преди изтичане на редовното време на двубоя на "Лондон Стейдиъм".