0

М анчестър Сити се класира за четвъртфинала в Шампионската лига с домакинска гавра срещу РБ Лайпциг, върху който стовари своя норвежки топор Ерлинг Халанд, забил 5 от головете за размазващото 7:0. В първия мач германците измъкнаха 1:1 вкъщи.
Централният нападател са Сити скъса мрежата на гостите и до 57-ата минута вече имаше 5 гола. Той откри от дузпа в 22-ата, само след 2 мин. направи резултата 2:0, асистира му Де Бройне.
Във втората минута на добавеното време преди почивката Халанд вече имаше хеттрик, с който погреба интригата в двубоя.

През второто полувреме капитанът на домакините Гюндоган се записа като голмайстор с елегантно изпълнение и удар в далечния ъгъл за 4:0.

Гладният за голове Халанд обаче не беше приключил – в 54-ата и 57-ата мин. той добави още 2 попадения към актива си.

Малко след това - в 63-ата, мениджърът Гуардиола го смени с аржентинския световен шампион Хулиан Алварес под бурните аплодисменти на публиката.

В оставащите минути до края гостите гонеха въздуха, а "гражданите" почти ходом превключиха на играта "пиян морков", а черешката на тортата постави в минута 90+2 белгийският вълшебник на асистенциите Кевин де Бройне: 7:0.

Така с общ резултат 8:1 от двата мача Манчестър Сити се класира на 1/4-финала в Шампионската лига.