0

В иляреал бе елиминиран с дузпи от третодивизионния Уинионистас де Саламанка в турнира за Купата на Испания по футбол.

Двубоят бе доигран в понеделник вечер, след като в неделя осветлението на стадион "Кампо де Футбол Рейна София" в Саламанка спря секунди преди края.

Мачът от третия кръг продължи при равенство 1:1, а двата отбора не успяха да си вкарат гол в продълженията. Така се стигна до дузпи и пропуски на Алберто Морено и Кико, а Унионистас вкара гол повече и спечели със 7:6.

Преди мачът да бъде прекъснат в неделя вечер, Виляреал поведе в 82-та минута след прекрасен гол на 19-годишния Иляс Акомах, който прехвърли вратаря с прецизен шут от границата на наказателното поле.

Унионистас де Саламанка обаче изравни пет минути по-късно, когато Алфред Планяс бе точен от наказателен удар.

В следващия кръг отборът от Саламанка ще срещне Барселона, който спечели с 3:2 срещу Барбастро.

Защитаващият купата Реал Мадрид продължи напред след победа с 3:1 над Арандина, а Атлетико Мадрид надви Луго с 3:1. Двата столични тима ще се срещнат на осминафинала на 18 януари, четвъртък, на стадиона на „дюшекчиите“.

Осасуна ще се изправи срещу Реал Сосиедад, Валенсия ще срещне Селта Виго, а Севиля ще гостува на Хетафе.

Атлетик Билбао ще играе с Алавес, а останалите двубои са Жирона - Райо Валекано и Тенерифе - Майорка.